Szanowni Rodzice.

CUDOWNA LAMPA ALLADYNA NA DWUDZIESTOLECIE TEATRU BĄBEL

NA 20-lecie TEATRU „BĄBEL” „CUDOWNA LAMPA ALLADYNA”

„Bąbel” to teatr jedyny w swoim rodzaju, którego aktorami są rodzice dzieci Miejskiego Przedszkola  nr 3 w Knurowie.
W środę 7. 05 2014 roku na scenie Domu Kultury w Szczygłowicach teatr ŚWIĘTOWAŁ 20 - LECIE SWOJEJ DZIAŁALNOŚCI.  
Bajka „Cudowna lampa Aladyna” wystawiona na scenie Domu Kultury w Szczygłowicach ściągnęła na widownię prawdziwe tłumy małych widzów
z knurowskich szkół, przedszkoli  i gmin ościennych oraz mieszkańców osiedla. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że to już 25 widowisko teatralne w wykonaniu aktorów– amatorów teatru Bąbel -19 przedstawień reżyserowanych przez nauczycielkę Krystynę Grzesik oddaną całym sercem tym działaniom, a  6  przedstawień przygotowanych przez  nauczycielkę Iwonę Stańczyk, która też z sercem podchodziła do nowych wyzwań.
Przygody Aladyna wzbudziły zachwyt publiczności tłumnie zgromadzonej na widowni. Barwna oprawa sceniczna, z dużym zmysłem uszyte stroje,
sprawiły, że już na wstępie widz odczuł powiew wielkiego teatru.Widzowie bardzo żywo reagowali na to, co działo się na scenie, klaskali
w rytm muzyki  i aktywnie uczestniczyli w zabawach prowadzonych przez narratora.

Czytaj więcej...

NIEZAPOMNIANA OLIMPIADA FAIR - PLAY

Starszaki pełne zapału i głodni sportowej walki wybrali się na halę sportową, żeby wziąć udział w sportowej Olimpiadzie wraz z dziećmi Knurowskich przedszkoli.To ciekawe doświadczenie jest niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich jego uczestników.

Czytaj więcej...

Zajączek w przedszkolu

Na ten dzień przedszkolaki czekały z niecierpliwością. W przedszkolu pojawił się zajączek, w którego rolę wcieliła się nauczyciellka , dzieci rozwiązywały zagadki, śpiewały piosenki, brały udział w przedstawieniu przygotowany przez pania Teresę.  Do teatrzyku nauczycielka zaprosiła rodziców, nauczycielki i dzieci.  Wszyscy bawili się znakomicie aktorzy jak i widzowie.

Czytaj więcej...

HAPPENING EKOLOGICZNY

Od samego rana w przedszkolu wielkie poruszenie, dzisiaj wyruszamy wraz z naszymi paniami i rodzicami na nasze osiedle aby pokazać mieszkańcom Szczygłowic, że my wiemy jak należy żyć ekologicznie, że należy dbać i szanować przyrodę. Niespodzianką jaką zostali powitani wszyscy uczestnicy było uczestnictwo orkiestry dętej KWK Szczygłowice, która wspiera różne działania przedszkola. Rodzice wspólnie z nauczycielkami przygotowali ekologiczne transparenty, ozdobne nakrycia głowy i ekologiczne instrumenty wykonane w domu z rodzicami. Dzięki specjalnemu nagłośnieniu wszyscy mogli usłyszeć nasze ekologiczne i wiosenne piosenki śpiewane przez wszystkich przedszkolaków, oraz ekologiczne okrzyki wygłaszane przez uczestników do przemarszu przygrywała wszystkim orkiestra.

Czytaj więcej...

Przedstawienie o wiośnie w wykonaniu grupy Biedronek

Grupa Biedronek pod kierunkiem nauczycielki grupa Barbary Sikorskiej zaprezentowała wszystkim dzieciom przedstawienie "Jak to przyszła wiosna". Dzieci fantastycznie wcieliły się w role swoich bohaterów, pięknie recytowały swoje kwestie a rodzice przygotowali dzieciom barwne stroje. Prosimy jeszcze, chętnie pooglądamy kolejny teatrzyk.

Czytaj więcej...